Anyáknapja alkalmából

Édesanyánk az a személy, akivel először kapcsolatba kerülünk születésünkkor (de már előtte is), és akivel ez a láthatatlan kötelék meg is marad egész életünkben. Ő az, akihez örömünkkel, bánatunkkal, egyaránt fordulhatunk. Ő az egyetlen aki mindig feltétel nélkül szeret egész életünkben, és aki számára mindig a gyermekei a legfontosabbak, akárhány évesek legyenek is.
Ezen a napon mindenki az anyákra figyel, az egészen pici gyermek, a már iskolába járó kisdiák, az önálló életet kezdő fiatal, vagy az őszülő halántékú felnőtt ember is. Mindenki szeretne köszönetet mondani az édesanyjának mindazért, amit élete során érte tett. Nehéz kifejezni szavakkal az anyák, nevelőanyák, nagymamák, dédmamák iránti hálánkat.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakképző Iskola minden dolgozója és tanulója Gerzsenyi László gondolataival köszönti őket:
„Ajándékul adott téged az Isten,
Ahogy földnek adta a napot:
Aranynál is drágább vagy nékem,
Az Úrnak érted hálát adok.”

MMSZ Anyáknapja