Tanulóink Finnországban!

A hegesztés finn gyakorlata magyar szemmel

Pályázat útján egy hónapos finnországi szakmai gyakorlatot nyert a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakiskola.
Március 6 – április 5-ig 5 fő 10. osztályos tanuló a Helsinkitől kb. 400 km-re északra lévő Savonlinna város iskolájában ismerkedik a hegesztés gyakorlati tudnivalóival.
A diákok számára a pályázat biztosítja az utazás, szállás, étkezés és tanulás költségit.
Jól felszerelt kollégiumi szállásra érkeztek meg a tanulók kb. 3 órás repülőút és 5 órányi buszozás után március 6-án.
Az első hétvége a környék megismerésével telt, csodás havas hegyi tájakon kirándultak, gyönyörködtek a páratlan látnivalókban.
Hétfőn pedig megkezdődött a munka az iskolában, a magyar diákok tapasztalatokat szereznek a finnek gyakorlatából.

MMSZ MMSZ MMSZ MMSZ