Országos Haditorna Megyei Verseny

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakképző Iskola benevezett egy csapatot az Országos Haditorna Megyei Versenyére, mely 2020.10.08-án Veszprémben, a Schönherz pályán került megrendezésre.
A csapat tagjai:Horváth Cintia 10. osztály
Csóré Balázs 10. osztály
Orsós György 10. osztály
Sperl Armand 9. osztály
A csapattagok közös elmélkedés eredményeként a „Máltai Tigrisek” nevet választották.
Ez nem egy kitalált, hanem valós állatfaj neve, mely hűen tükrözi a tanulóink elszántságát, kitartását, gyorsaságát, erejét, és leleményességét.
Az önként jelentkező tanulók nem sajnálták a fáradságot és az időt, hogy felkészüljenek a versenyre. Az iskola tanáraitól elméleti, erőnléti, ügyességi, elsősegélynyújtási ismereteket szereztek. A Devecseri Rendőrség parancsnokhelyettese, Gerencs István rendőr alezredes úr és Csordás Attila törzszászlós úr szóbeli technikai és tájékozódási tanácsokkal látta el őket. Sajnos az összes felkészülési idő pár napra, témánként egy-egy órára korlátozódott.
A versenyen büszkén, Máltai jelvénnyel jelentek meg, bízva benne, hogy jó eredményt fognak elérni.
A regisztrációt követve a Veszprém TV riportere szóra bírta a csapatkapitányt, Csóré Balázst, aki talpraesetten nyilatkozott. Később az elméleti feladatok megoldásában is vezető szerepet vállat.
A lövészeten a legjobb eredményt Horváth Cintia érte el, mely lövész múltjának is köszönhető.
Gyorsaságát, fürgeségét bizonyítva vett részt a csapat teljesítményében Orsós György.
A gyorslábú Sperl Armand a kiváló tájékozódó képességével lepte meg társait.
A 12 csapat közt voltak katonai és rendészeti szakiskolások is, akik hatalmas, behozhatatlan előnnyel indultak a többiekkel szemben. Az első négy helyezettet emelte ki a zsűri, illetve különdíjakat osztottak.
A csapatunk tagjai örömmel vették át a részvételért járó oklevelet, és ajándékcsomagot.
A versenyen mind a négyen jól érezték magukat, és a tőlük telhető maximumot nyújtották.
Hatalmas dicséret jár nekik a teljesítményükért, a kitartásukért, a küzdésükért.
A verseny után egyöntetűen arra jutottak, hogy jövőre ismét részt vennének ezen a megmérettetésen. A jobb eredmény elérése érdekében akár egy hónapos felkészülést is vállalnak.
Kedves Cintia, Balázs, Gyuri és Armand, gratulálunk nektek!

MMSZ