Szentkút

2017.09.24.
A hagyományoknak megfelelően szeptember utolsó vasárnapján (2017. szeptember 24.)tartották a kolontári Szentkút búcsúját.
A szentmisét Nagy Nándor Richárd, Szíjártó László és Megyesi Ferenc atyák mutatták be.
A Szentkút története régmúlt időkre nyúlik vissza.
Egy 1805-ből származó dokumentumból tudjuk, hogy az 1700-as években is rendszeresen jártak ide zarándokok. Már akkor beszéltek a kút vizének gyógyerejéről. Itt több gyógyulás és imameghallgatás is történt, amit a Szűzanya közbenjárásának tulajdonítanak.
A búcsúi szentmisén a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakközépiskola pedagógusai, tanulói is részt vettek.
Diákjaink a szentmise után segítségére voltak a szervezőknek a padok elszállításában, valamint a zarándokok vízszükségletének a kiszolgálásában.