Egészségnap 2017

Az egészségtudatos szemléletmód elsajátítása már gyermekkorban nagyon fontos, és oktatási intézményként mi is kötelességünknek tartjuk, hogy ebben segítsünk diákjainknak.

Június 2-án zajlott Egészségnapunk, amelyre igyekeztünk olyan interaktív programot összeállítani, ahol a tanulókat is bevonhattuk a megvalósításba, ezzel segítve az információk feldolgozását és megragadását. Az edukáción kívül a szórakoztatás is lényeges szempont volt a programtervezésnél, hogy valóban élménydús napot zárhassanak a tanulók.

Az egészséges életmód nem csupán a helyes étkezésből áll, bár kétségkívül ez az egyik alappillére, de igyekeztünk ezen a napon az egészségtudatosság minden aspektusára kitérni.
Az alábbi témákból készülhettek fel a csapatok:
- Szabadulás a szenvedélyek rabságából
- Egészségesen élni
- Egészséges táplálkozás
- A víz jelentősége
- Egészséges táplálkozás
- Testmozgás
- Személyi higiéné
- Testi és lelki egészség fejlesztése, függőségekkel szembeni védelem

Ezt követően plakátot és prezentációt készítettek a választott témákból és a feladatkiírásnak megfelelően a csapat minden tagja részt vett a kivitelezésben.

Tartottunk gyümölcslékóstolót és készítettünk egészséges uzsonnát, sok zöldséggel és gyümölccsel.

A diákok és a pedagógusok is élvezték a programot, mindenki nagyon szépen teljesítette a feladatokat, köszönjük az aktív és lelkes részvételt!

A rendezvényen készült fényképek Facebook-oldalunkon megtekinthetők!