Finnországban tanultak és versenyeztek hegesztőink

Véget ért hegesztőtanulóink egy hónapos finnországi szakmai gyakorlata Savonlinnában, ahol egy versenyen is részt vettek és szép eredményt értek el. Ivány Péter, Pápai Patrik, Botló Ádám és Kovács Martin vettek részt a küldetésen, Kulcsár Julianna és Törös-Végh Georgeta kíséretében.
Április 1-én indult útnak a csapat, Helsinkibe repülővel utaztak, majd onnan még 330 kilométert tettek meg busszal. Este érkeztek meg a szállásra, amely a Finn-tóvidék keleti szélén fekszik, festői környezetben.
Az első szakmai napon a tanulók iskolatúrán vettek részt, valamint megtekintettek egy prezentációt a finn kultúráról, életmódról. Később hegesztőszimulátoron végeztek gyakorlatot, majd valódi munkadarabokkal és eszközökkel dolgoztak. Az eredményt látva azt javasolták a vendéglátók, hogy induljanak a csütörtöki versenyen. A magyar tanulók szépen szerepeltek a megmérettetésen, büszkék vagyunk az eredményeikre: Ivány Péter 4., Pápai Patrik 5., Botló Ádám 6., Kovács Martin pedig 7. helyezett lett.
A tanulók a gépi forgácsolók műhelyében AutoCad programmal is készítettek testeket egy számítógép teremben, amely betekintést nyújtott a szakmájukhoz szorosan kapcsolódó tervezési feladatba.
A műhelymunka után kirándulni is tudtak a fiúk. Az egy hónap alatt a csapat meglátogatta a Lusto erdészeti múzeumot, ahol egy interaktív tárlaton az erdőgazdálkodás és fafeldolgozás múltját és jelenét ismerhették meg. Eljutottak a világ legnagyobb, fából épült templomához, Kerimakiba, valamint „bevették” Olavinlinna várát. Ezen kívül megnézték a Punkaharju nemzeti park hatalmas fáit, és az erdei állatok életét bemutató múzeumot.
Az egy hónapos program során nemcsak a tanulók szakmai ismeretei gyarapodtak, de a finn kultúrába is betekintést nyertek. Bízunk benne, hogy jövőre is lehetőségünk lesz arra, hogy tanulóink részt vegyenek a programban.

MMSZ MMSZ MMSZ MMSZ
MMSZ MMSZ MMSZ