Sikeres egészségnap az idősotthonban

Nagy érdeklődés mellett zajlott az egészségnap március 23-án Devecseren, diákjaink is aktívan segédkeztek a lebonyolításban. A szervező „A devecseri otthonban élő időskorúak szociális ellátásáért Alapítvány” volt.

A Somló Környéki Többcélú Társulás munkatársai számos szűrővizsgálatot végeztek az időseken, megmérték a vérnyomást, vércukrot, a testsúlyt, valamint a boka-kar indexet.

A rendezvényen az érdeklődők előadást hallhattak a cukorbetegség témakörében, ehhez kapcsolódóan az új diabétesz-diétákat is megismerhették. Az előadások sorában a gyógyteák hatásáról tájékoztatták a jelenlévőket, valamint a mozgás fontosságáról is esett szó.

Állatterápiás bemutató is színesítette a programot, amelyen megtudhatták, miért jótékony hatású a társállatok tartása idős korban is.

Köszönjük tanulóinknak a sok segítséget!

MMSZ MMSZ MMSZ MMSZ
MMSZ MMSZ MMSZ